Inazuma 130 WG

Podwójny cios w szkodniki rzepaku!

Pełna gotowość na jesienne szkodniki rzepaku i pszenicy!

Inazuma 130 WG

Błyskawiczne i długotrwałe działanie dzięki połączeniu 2 substancji czynnych. Lambda-cyhalotryna błyskawicznie uśmierca szkodniki, acetamipryd działa długo, zwalczając szkodniki nalatujące na plantację po zabiegu.

Bardzo wysoka skuteczność w szerokim zakresie temperatur – działanie już od 5°C sprawia, że produkt doskonale nadaje się do zabiegów wczesnowiosennych i jesiennych.

 • Dwutorowy mechanizm działania na szkodniki – kontaktowy i żołądkowy.

 • Odporność na zmywanie przez deszcz.

 • Wielokierunkowy sposób działania na roślinie – powierzchniowy, wgłębny i systemiczny.

 • Najszerszy na rynku zakres zwalczanych szkodników w rzepaku ozimym.

 • Korzystna klasyfikacja eko- i toksykologiczna.

Wacław Dziendziel

Członek Zarządu Ośrodka Hodowli Zarodowej „Przerzeczyn Zdrój” (rzepak 400 ha)

Efekty działania Inazumy potwierdziłem zarówno wiosną, kiedy podczas lustracji nie było niedobitków na polach, jak i w nowym sezonie jesienią – kiedy presja śmietki i mszyc była bardzo duża. Środek jest skuteczny i bardzo dobrze uzupełnia zakres działania Mospilanu.

Najszerszy na rynku zakres szkodników zwalczanych jesienią!

Gotowa mieszanina dwóch substancji czynnych o różnych mechanizmach działania zawartych w Inazuma 130 WG to pewny i optymalny wybór na szerokie spektrum jesiennych szkodników.

 • pchełka rzepakowa
 • tantniś krzyżowiaczek
 • mączlik
 • śmietka kapuściana
 • mszyca
Gotowa mieszanina

Inazuma 130 WG na jesienne szkodniki rzepaku

Podwójny cios w szkodniki

Inazuma 130 WG jest insektycydem o działaniu systemicznym zarejestrowanym do stosowania w zabiegach jesiennych w rzepaku ozimym, co ma szczególne znacznie w przypadku zwalczania mszyc i mączlików.

Połącznie dwóch substancji czynnych o różnych mechanizmach działania sprawia, że produkt zachowuje wysoką skuteczność nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych – działa już od 5°C i jest odporny na zmywanie przez deszcz.

Wysoka skuteczność w zwalczaniu śmietki kapuścianej w rzepaku ozimym potwierdzona badaniami:

Produkt Dawka w kg/ha % skuteczności wg wzoru Abbotta
14 dni po zabiegu 28 dni po zabiegu
Inazuma 130 WG 0,25 89,47 87,80
Inazuma 130 WG 0,3 92,11 91,46

Źródło: IOR-PIB Poznań 2016, Polskie Olędry

Stosować po zaobserwowaniu szkodników, od fazy 3 liści do fazy 9 i więcej liści w rozecie.

Inazuma 130 WG na jesienne szkodniki RZEPAKU

Jesienny monitoring plantacji rzepaku

Długa i ciepła jesień sprzyja nie tylko szybkiemu rozwojowi rzepaku ozimego, ale także pojawianiu się szkodników. Dlatego warto zadbać o systematyczną i dokładną lustrację plantacji. Przeoczenie zagrożenia i nieprzeprowadzenie jesiennego zabiegu insektycydowego może wpłynąć na zły stan roślin po zimie. Finalnie może się to przełożyć na gorszy rozwój wiosenny i niższy plon.

Po zaobserwowaniu szkodników i przekroczeniu progu ekonomicznej szkodliwości zalecamy jak najszybciej wykonać zabieg. Gotowa mieszanina dwóch substancji czynnych o różnych mechanizmach działania zawartych w insektycydzie Inazuma 130 WG skutecznie zwalczy zagrożenie.

Wysoka skuteczność w zwalczaniu śmietki kapuścianej w rzepaku ozimym potwierdzona badaniami:

Szkodnik Próg szkodliwości
Pchełka rzepakowa 3 chrząszcze na 1 mb rzędu
Mszyca 2 kolonie na 1 m2 na brzegu pola
Mączlik Brak ustalonego ekonomicznego progu szkodliwości. Zabieg należy wykonać zaraz po wystąpieniu szkodnika na plantacji
Śmietka kapuściana 1 śmietka w żółtym naczyniu w ciągu 3 dni
Tantniś krzyżowiaczek 1 gąsienica na 1 roślinie

Źródło: IOR-PIB Poznań 2016, Polskie Olędry

Stosować po zaobserwowaniu szkodników, od fazy 3 liści do fazy 9 i więcej liści w rozecie.

Program Totalna Ochrona

W celu kompleksowej ochrony rzepaku firma Sumi Agro Poland poleca dwuetapowy program ochrony insektycydowej rzepaku – Totalna Ochrona.

Dzięki zastosowaniu preparatu Inazuma 130 WG w okresie przed kwitnieniem oraz preparatu Mospilan 20 SP w okresie kwitnienia i po kwitnieniu, program zapewnia kompleksową ochronę uprawy rzepaku przed większością szkodników żerujących na roślinach przez cały okres wegetacyjny.

 • Ochrona rzepaku przez cały sezon wegetacyjny.

 • Zwalczanie wszystkich gatunków szkodników występujących w rzepaku.

 • Wysoki plon dzięki bezpieczeństwu pszczół i owadów pożytecznych.

 • Optymalny koszt ochrony plantacji.

Skuteczna ochrona rzepaku przez cały sezon wegetacyjny dzięki zastosowaniu dwuetapowego programu ochrony insektycydowej Totalna Ochrona.

Inazuma 130 WG na jesienne szkodniki PSZENICY

Skuteczne zwalczanie mszyc w pszenicy ozimej

Inazuma 130 WG jako jeden z nielicznych insektycydów na rynku posiada rejestrację do jesiennego zwalczania mszyc w pszenicy ozimej. Produkt doskonale radzi sobie nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Mszyce zwalczaj od razu!

 • Młode siewki pszenicy ozimej są wyjątkowo atrakcyjne dla mszyc. Ich żerowanie nie tylko osłabia plantację na wczesnym etapie rozwoju roślin, ale również może stać się przyczyną porażenia uprawy przez groźne choroby wirusowe, takie jak żółta karłowatość jęczmienia.
 • Zwalczanie mszyc na tym etapie rozwoju pszenicy jest bardzo ważne. Produkt Inazuma 130 WG wykazuje działanie systemiczne, dzięki czemu znakomicie sprawdza się w zabiegu przeciwko temu szkodnikowi.
 • Połącznie dwóch substancji czynnych z różnych grup chemicznych sprawia, że środek błyskawicznie zwalcza mszyce i zapewnia długotrwałą ochronę plantacji.
Dawkowanie